| TPUuser199 a întrebat:

Am un Philips, si cand vorbesc la telefon cu cineva si ma suna altcineva da ocupat, cum as putea schimba asta? Adica sa nu sune ocupat ci normal si daca vreau sa ii raspund la pers nr 2 sa pun in asteptare pers 1.

3 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Activarea se face fie de la operator contactandu-l, sau cel mai simplu si fara batai de cap din meniul telefonului. Setarea de numeste apel in asteptare (call waiting) si o gasesti la setari apeluri.
Mult succes.

| modjolica a răspuns:

Asta probabil e de la cartela.Ex. daca esti pe Orange suna la *100# si gasesti acolo, pentru apel in asteptare si activezi.La celelalte companii de telefonie nu stiu numarul

| TPUuser199 explică (pentru modjolica):

Este un cod. Am intrat pe telekom/coduri si mi-a dat acolo happy