| Apostu_Gabriel_2000 a întrebat:

Am un Philips w3500 tocmai ce l-am luat de la garantie. am avut ecranul spart, si de vreo 2-3 zile. mi s-a luat semnalul brusc la cartela Vodafone.Si in spatii inchise cum ar fi. blocuri, scoala, camera nu prind semnal, iar daca ies undeva la strada prind semnal...
Am sunat la cei de la Vodafone si mi-au spus ca ar putea fi trei probleme :
1.Sa fie de vina cartela (si mi-au spus sa o bag in alt telefon. am bagat-o si pe telefonul celalalt aveam semnal oriunde)
2.Sa fie de la telefon. ( as incerca sa-i dau reboot system poate isi revine)
3.Au zis sa ma duc sa-mi dea alta cartela cu acelasi numar. dar nu are rost pentru ca am bagat alta cartela la mine in telefon si aceeasi problema.
Am citit ceva pe internet de dezmagnetizarea cartelei, dar nu cred ca asta ar fi problema. Daca ar fi dezmagnetizata nu as mai prinde deloc semnal.
Astept parerile voastre... poate ma puteti ajuta!
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

Poate ca betonul nu lasa undele radio sa treaca pana la telefonul tau..sau la service ti-au luat o piesa buna si au pus alta, se mai fac si din astea

| Constantin_Gordin_1988 a răspuns:

Aceeasi problema am si eu cu Philips-ul w3500 si nu stiu ce sa ii fac. Am caderi bruste de semnal si greu isi revine.Incep sa cred ca este de la telefon. Cartela Vodafone doar ce am schimbat-o.