| raduqu a întrebat:

Am un prieten care mereu are zgomot pe fundal (frate-su se uita la tv sau vorbeste la telefon etc.), e vreun program sa il aud doar pe el si sa nu mai aud ce e pe fundal? vorbim pe skype de obicei.

2 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Este posibil sa aiba placa audio de la realtek, recomand driver-ul realtek audio, si dupa activezi setarea microfonului ``noise supression``

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat prietenul tau vorbeste din aceeasi incapere cu frate-su, este normals a auzxi ce se intampla in aceeasi incapere.
Pune-l pe prietenul tau sa-si ia telefonul in bucutarie sau intr-o alta acmera unde nu-i nimeni, sau este mai liniste.