| cristi021 a întrebat:

Am un procesor AMD Sempron 2800+ single core -1.6 OC la 2.0 pe placa de baza Asus Pegatron APM-78-GS.

Spuneti-mi o placa video compatibila 100% cu placa de baza si sa duca macar Minecraft.

1 răspuns:
| laurentiu80 a răspuns:

Orice placa video pe slot PCI-E este compatibila cu aceasta placa de baza. Acum toate sunt pe slot pci-e. Procesorul e foarte slab, si nu stiu daca ar putea rula minecraftul in conditii decente. O placa video ti-as recomanda-o pe asta : http://www.emag.ro/......EP9XDBBBM/ prod_CMP-44_750_7348. Parerea mea este sa nu investesti prea multi bani intr-o placa video, daca mai ai de gand sa tii procesorul ala.