| hUnTERRRRRR a întrebat:

Am un procesor
-Celeron g1820 2.7 ghz
-placa video nVIDIA gt 630
-4 gb ram
Ce ziceti e bine sa iau un gtx 750? in loc de gt 630?

10 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

In cazul tau nu duce procesorul cat duce placa video pe care o ai, daca schimbi placa video nu vei obtine performanta mai mare deoarece nu duce procesorul mai mult de atat. Procesoarele Celeron au memoria catche foarte mica, al tau are 2 mb catche deci daca vrei fps mai mare la cs eu iti recomand alt procesor.

| hUnTERRRRRR explică (pentru Ensiferum):

Stiu asta, o sa schimb si procesorul dar prima oara vreau sa schimb placa video deoarece e cea mai slaba componenta.

| hUnTERRRRRR explică (pentru Ensiferum):

Nu cred ca nu o sa imi imbunatateasca deloc.
Joc si acum csgo in cel putin 80 fps, de obicei am peste 100

| Ensiferum a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Acum la o adica tu decizi ce faci cu banii tai. intr-adevar GTX 750 e mult mai buna.

| hUnTERRRRRR explică (pentru Ensiferum):

O sa schimb si procesor desigur, dar prima oara as schimba placa video pentru ca e foarte slaba, are 2 stele pe gamedebate si procesor are macar 5.

| dante94 a răspuns:

Eu personal am un gt 730 deci cam stiu ce jocuri iti merg in categoria asta de placi.Depinde ce vrei sa te joci pe el

| hUnTERRRRRR explică (pentru dante94):

Csgo vreau sa ma joc.

| Vasluetare a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Mai bine te joci cs 1.6 si nu iti mai cumperi nimic

| hUnTERRRRRR explică (pentru Vasluetare):

Joaca te tu cs 1.6, eu vreau sa evoluez nu sa stau in loc.
de la 80 fps in sus csgo merge fluent, doar ca vreau mai multe fps.

| Anastasia12312 a răspuns:

Da,e ok!