| Necunoscutu92 a întrebat:

Am un procesor dual core pot sa il scimb cu unul mai performant
Ps:nu am nici cutia nici descrierea placi de baza pot oare sa il scimb
Dau funda

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Cu http://www.piriform.com/speccy se poate afla ce placa de baza e, apoi cu o cautare pe google se poate vedea ce procesoare suporta sau daca trebuie si un update de bios pentru a putea folosi un anumit tip de procesor.

3 răspunsuri:
| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Da,poti sa schimbi procesorul, dar trebui sa ne spui modelul pentru a putea afla socket-ul.

| Necunoscutu92 explică (pentru TheNiGhTCoReLV):

Modelul socket e de 775 duce un procesor mai mare

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Socket-ul 775 este complicat, nu sunt suportate toate procesoarele pe 775 de placa de baza, care este modelul al placi de baza?