| NeaPandele a întrebat:

Am un procesor Triple core amd peste 3.250 GHZ, iar temperatura lui este de 50 Grade maxim atunci cand toate core-urile sunt la load mare. Cand nu sunt la maxim temperatura este intre 35-45 Grade, atunci cand nu ma joc jocuri puternice precum ( Battlefield 4 si LoL ) este pe la 30-40. Cand joc battlefield lol, sc2 creste la 50 grade celsius.
este o temperatura buna, sau este critic?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

La jocuri 50 grade celsius e OK.Cand depaseste 75-80* sa-ti faci probleme pana atunci nu.thumbs up

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de model exact. Astea mai recente au tmax pe la 65 de grade. 50 e foarte ok.