| filip1000 a întrebat:

Am un ps3 modat cu firmware 4.11 true blue v2.7. vreau sa l demodez. daca fac update la 4.60 sau instalez versiuna oficiala 3.55 imi stric consola sau va merge?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca faci update din setari/de pe site de la Sony o sa iti faca la 4.60 si ai sa pierzi modarea. Consola o sa mearga in continuare. Vrei sa faci upgrade la firmware-ul modat cumva? Ca sa stiu ce sa recomand.

| filip1000 explică (pentru sltlp):

La cel oficial. Am inteles ca-mi brick-uiesc consola daca fac upgrade-ul direct de la Sony pentru 4.60, avand ps3-ul modat, si nu de pe stick mai intai la 3.55 oficial si apoi la 4.60. Voiam sa stiu daca e vreun risc in upgradarea consolei, in afara de pierdrea modarii.

| sltlp a răspuns (pentru filip1000):

Pai curiozitate? De ce vrei sa pierzi modarea? Multi platesc pentru ea. Nu mai bine treci la un 4.60 modat?

| filip1000 explică (pentru sltlp):

Ma joc maxim 4-5 jocuri pe an si nu prea ma descurc cu gasirea acestora si eboot-urilor lor. Si cum nimeni nu se ofera pe net sa instaleze jocuri, prefer sa renunt la modare

| sltlp a răspuns (pentru filip1000):

Tu realizezi ca pe orice fw mai noi nu mai e nevoie de eboot, da?
Need help, da mesaj pe fb din profil.