| Kurdebebe a întrebat:

Am un raptor 5 sin 2018 (versiunea cu gtx 1060) si ventilatoarele din carcasa nu se mai invart. Tin sa mentionez ca sistemul rgb al ventilatoarelor inca functioneaza? Cum pot rezolva?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1. Au fost intretinute in acest timp, macar o data pe an? ( curatate de praf.
De fapt nu doar ventilatoarele trebuie curatate, ci intreg sistemul).

2. Unde sunt conectate? Toate la un header, sau fiecare individual, pe placa de baza in cate un conector?
Incearca sa scoti mufele fiecaruia pe rand, si sa le pui pe rand in alta mufa de pe placa de baza (ar trebui sa mai ai vreuna libera).

| Kurdebebe explică:

Din*