| faranumedincauzarobotelului a întrebat:

Am un receiver digi, iar pana acum imi apareau linii la tv, de cand am receiverul ziua se vede bine dar seara piuie din cand in cand si se vede... se opreste asa imaginea. Ce as putea face? HELP!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Cred că ai semnalul la limită. E destul de greu să reglezi antena dacă nu eşti în domeniu. O antenă de dimensiuni mai mari sau un LNB de calitate măcar ( 0, 2 db ) ar rezolva problema.
Suportul antenei trebuie să fie foarte stabil şi să nu ai pe direcţia fascicolului crengi sau alte obstacole.

1 răspuns:
| denisa402 a răspuns:

Mi se pare ca trebuie sa-l resetezi sau sa scoti cartele si sa o bagi iara.nu mai stiu cum a facut taicamiu thinking