| RromAn a întrebat:

Am un router D-Link mai vechi si vreau sa il pun intr-o camera. problema este ca, desi i-am dat reset de mai multe ori, tot nu am acces la internet. Am accesat 192.168.0.1 si am dat reset si reboot la system dar degeaba. Problema e sigur de la router pentru ca altele functioneaza, iar atunci cand ma conectez la el de pe laptop problema apare intre internet si router (in network and sharing center). Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Dar cum arata reteaua ta?
-D-Link - modem? si modemul are deja Wi-Fi? sau
-D-Link -alt router-modem?
... in ambele cazuri trebuie sa intri in D-Link si sa opresti acordarea automata de IP-uri, ceea ce inseamna ca alt router sau chiar (unele) modemuri vor acorda IP-uri.

| M7Seven a răspuns:

Ai introdus utilizatorul si parola de la internet oferite de furnizor?

| RromAn explică (pentru M7Seven):

Nu am nevoie. Inainte pur si simplu bagam router-ul in priza, cablul de net, dadeam restart si aveam net in camera. Stiu ca ultima data am facut o setare si de atunci nu mai merge nici cu restart.

| RromAn explică (pentru RromAn):

Reset nu restart