| Raul2802 a întrebat:

Am un router TP Link si de ceva vreme nu ma lasa sa accesez diferite site-uri sau aplicatii.Am incercat sa intru de pe mai multe telefoane sau de pe pc, insa e la fel.Care ar putea fi problema, dau funda.

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Incearca sa l resetezi, astfel se poate rezolva problema cu restrictia.

| bystefu a răspuns:

Incearca sa-l resetezi. Dezactiveaza-i firewall-ul. Incearca cu un proxy online sa intri pe adresa respectiva si vezi daca site-ul chiar functioneaza. Poate fi blocat de ISP (adica provider-ul tau de internet : rds, romtelecom) sau poate fi blocat IP-ul de site-ul respectiv. Oricum ar fi, recomand CyberGhost VPN sa-ti ascunzi IP-ul, avand in vedere ca suntem urmariti pas cu pas si oricine iti poate accesa IP-ul daca gaseste o portita de intrare (un port deschis). Bafta!

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca intai sa scoti routerul din priza pentru 5 minute, dupa care il pornesti din nou, astepti minim un minut si incerci din nou.
Se poate face si resetare, dar toate reglajele trebuie facute din nou (conectare wan, conexiune wi-fi, etc.).