| RealKing01 a întrebat:

Am un router vechi Tenda care merge internetul pe el si inca un router TpLink.
Am scris numele retelei de exemplu TpLink2020 si o parola si am dat save din setari. Cand am vrut sa intru sa vad daca merge google.ro imi apare " No internet " sau " fara acces la internet". Am fost la firma AKTA de acum cativa ani si acum in 2020 Digi a cumparat aceasta firma si acum sunt la ei. Trebuie sa sun la operatorii Digi ca sa ma conecteze ei la router-ul cel nou? (TpLink)

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da, daca s-au mutat la DIGI la ei ar trebui sa suni. Insa, acel router este de la ei? Adica ca "oameni buni" ar trebui sa te ajuta, insa nu este in obligatia lor sa o faca daca internetul iti functioneaza.

Poate este, adica sigur este o problema de la routerul cel nou, daca pe celalalt merge. Daca ii dai un restart (tii apasat mult pe butonul cel mic din spate de la router sau eventual introduci o scobitoare daca asa este facut) si apoi incerci iar, urmand pasii de aici:
https://www.tp-link.com/ro/support/faq/78/

Sa te asiguri ca acel cablu ethernet scos din routerul Tenda este conectat in portul bun la TP-Link.