| liviumuntean a întrebat:

Am un router w701v si nu pot sa-l configurez in reteaua romtelecom.Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Incearca sa intri pe internet Explorer si sa scrii la adresa 192.168.1.1 sau 192.168.0.1 sau http://10.0.0.1(vezi care functioneaza) si daca cere parola indroduci user: admin
pass': admin. sau te uiti pe spatele lui sa vezi daca are vreo parola. Revina cu informatii, poate reusesc sa te ajut. :)

| petrica1111 a răspuns:

Si inca ceva. trebuie conectat direct la spliter, nu de la modemul vechi.

| petrica1111 a răspuns:

Http://192.168.2.1 Asta e adresa.