| Adrian-Speed_Adrian_1990 a întrebat:

Am un router wifi Huawei jazztel hg532c si as vrea sa il configurez dar nu reusesc. internetul meu e cu fibra optica si am cu cont ppoe cu user si parola. am pe laptop windows 7 si cand dau sa conectez pe wifi imi arata ca am semnal dar am un triunghi pe semnal si nu merge. daca bag direct cablu din router in laptop merge netul da as vrea sa am wifi totusi. daca stie careva sa ma ajute, raman dator. Funda

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Trebuie sa configurezi routerul, sa se conecteze el la net. De obicei ai un cd de instalare, o carticica cu instructiuni.

uite aici ceva instructiuni cu imagini. E site tradus cu google translate din spaniola, deci poate o sa sune aiurea ceva exprimari, dar sunt sigur ca imaginile te vor ajuta.
http://translate.google.com/....../translate

Bafta!

1 răspuns: