| BlizzardOnly a întrebat:

Am un router wireless intr-un apartament cu 3 pc-uri, eu am net wireless si restul au prin cablu! cum fac sa le inchid conexiunea, unuia sau amandurora?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se realizeaza foarte simplu cu ce ti am spus eu

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate doar daca le scoti cablul de retea de la router.

| suntserios a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sau daca filtrezi traficul dupa MAC ul placii de retea

| BlizzardOnly explică (pentru suntserios):

Mai multe detalii?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intra in setarile routerului si ai sa gasesti pe acolo o optiune de filtrare de adrese mac. marea majoritate a routerelor permit acest lucru

| BlizzardOnly explică (pentru suntserios):

Ceea ce vreau eu sa fac e sa ii inchid netul unui coleg care are net pe fir si mie sa imi ruleze wireless-ul!

| suntserios a răspuns (pentru BlizzardOnly):

Se realizeaza foarte simplu cu ce ti am spus eu