| ValentinElTPU a întrebat:

Am un router wireless Tenda... l-am configurat eu bla bla bla dupa multe chestii vazute pe youtube si imi merge, doar pe laptop. Pe telefon decat imi apare dar nu se conecteaza. Am un galaxy mini... stiti ce are?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Sterge configuratia din telefon si conecteaza din nou, de modul ca tastezi fiecare litera si numar din codul routerului. si sa fie corect codul. eu am avut caceeasi problema si a fost din cauza ca faceam copy-paste.

| ValentinElTPU explică (pentru gelu1970):

Nu... cred ca e din cauza ca nu am activat acel WPS. Stie cineva cum il activez? PS n-am un buton cum scrie pe net.

| ValentinElTPU explică (pentru gelu1970):

Hmmm... am un buton reset/wps dar nu se aprinde ledul de la wps chiar daca il apas de 45345345343 de ori.

| gelu1970 a răspuns (pentru ValentinElTPU):

Telefonul iti detecteaza routerul? adica numele routerului tau il vezi in retelele wifi?

| ValentinElTPU explică (pentru gelu1970):

Da il vad... dar cand dau conectare zice sa astept si astept astept pana mi se deconecteaza... si trebuie sa dau iar conect si tot asa.
Nu cred ca e de la telefon pentru ca stau mereu pe wii fi cand merg la restaurant/bar ceva...

| gelu1970 a răspuns (pentru ValentinElTPU):

Elimina din telefon reteaua creata. si conecteza-te din nou. cand iti cere key scrii cu atentie parola routerului si dai ok. trebuie sa respecti intru-totul keya, litere mari-mici, numere, si sa nu confunzi literao cu numarul 0 in caz ca ai asa ceva in key

| ValentinElTPU explică (pentru gelu1970):

Cum elimin din telefon reteaua creata?

| ValentinElTPU explică (pentru gelu1970):

Man, am reusit... mersi mult! Te iubesc, ai funda! x

| gelu1970 a răspuns (pentru ValentinElTPU):

Ma bucur. o zi buna