| Cjxhhffhh a întrebat:

Am un S6 și am avut o problema și mi-au schimbat placa de baza și la început mi se tot întrerupea, avea în pic de delay de câteva secunde câteva zile. După nu am mai avut probleme vreo luna iar acum iar se întâmplă. Cum pot rezolva?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Duci inapoi telefonul la cel care ti-a schimbat placa de baza.
1. Daca el a comandat placa, atunci el va trebui sa-l intoarca in garantie la vanzator.
2. Daca placa a fost comandata de tine, atunci service-ul autorizat trebuie sa intocmeasca un proces verbal de constatare pe care sa-l anexezi placii la returnare catre vanzator.
3. Daca l-ai schimbat tu sau vreun prieten neautorizat, atunci trebuie desfacuta si re-montata placa, rostind 3 "Tatal Nostru" sa nu fie placa fisurata si sa porneasca. Daca totusi placa e fisurata, atunci mai este o sansa: incalzirea cu aer cald al placii la un service cu experienta si dotat cu cu suflanta de aer cald.
4. Ultima solutie este o noua placa de baza, eventual schimbarea totala a telefonului.

| gelu1970 a răspuns:

Presupun ca ai garantie pentru placa ce ti-au schimbat.
responsabilitatea e a lor.
e cea mai simpla metoda de rezolvare.