| Iulian_Pavaloaia_1994 a întrebat:

Am un s7 edge si pe fundal se vede putin roz. Dar se observa numai pe fundaluri albe. oare ce poate avea?

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Dai swipe barii de sus sa vezi setarile si dezactiveaza blue light filter.Mai poti incerca si asta:
Du-te in setari--->display and wallpaper----->Screen Mode si schimba optiunile pana o gasesti pe cea potrivita.

| gelu1970 a răspuns:

Samsung are o combinatie de taste ca sa faci un test display: culori, tactil, etc. Insa eu cred, din ceea ce spui ca display e defect. Nu e scump: 350euro. Asta e una din problemele Samsung. Display care te ruineaza cand trebuie schimbat. L-ai cumparat de mana a doua sau a suferit lovituri?

| Iulian_Pavaloaia_1994 explică (pentru gelu1970):

A fost luat nou, nu a suferit lovituri. A fost utilizat in regim normal. Dar oare se poate sa devina si mai vizibila pata roz? Momentan e aproape nesezizabila

| Iulian_Pavaloaia_1994 explică (pentru gelu1970):

A fost cumparat nou si nici nu a suferit lovituri. Ma intreb daca poate deveni si mai roz pata. Daca nu te uiti foarte atent momentan nu se observa

| gelu1970 a răspuns (pentru Iulian_Pavaloaia_1994):

E foarte posibil sa se mareasca. insa nu e sigur. poti avea noroc si sa te tina asa mult si bine.

| gelu1970 a răspuns:

Am uitat sa scriu combinatia:
*#0*#
Asa testezi display de eventuale fisuri, defecte tactil, etc.