| AlExAlEx2000Bz a întrebat:

Am un Samsung a3 si am 1.5 gb ram Android 6.0 si nu stiu de ce am ramu la 900 mb chiar si 1gb si nu am prea multe aplicatii iar cand ii dau repornire am 300 400mb de ce ii face asa ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| RSC a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa i dai un reset (revenire la setarile din fabrica) dupa care un restart. Totusi cred ca ai un app care consuma mai multa memorie...

| Urun_Cihan_1999 a răspuns:

Paii mai intai instalaleazati o aplicatie care arăta ramul consumat de fiecare aplicatie în parte si daca vezi aplicatie care sunt deja preinstalate sau ne preinstate si le opresti forta intrand in ea din setari la aplicatii si pur si simplu le opresti siniti recomand o aplicatie smart manager

Răspuns utilizator avertizat
| EkToR a răspuns:

Ehh atunci cand ai 900/1gb e din cauza ca restul e consumat de aplicatii si sistemul de operare(Android 6.0)
Si faza cu repornirea e din cauza ca atunci cand in repornesti e normal pentru ca telefonul e in stare de "hibernare" pana cand apesi pe buton si atunci ii trebuie destul de multe resurse sa revina la normal sa zic asa deci telefonul tau functioneaza normal sa te alarmezi cand telefonul este gol si iti arata 200-300mb ramlaughing