| Dudă a întrebat:

Am un Samsung chat 335 si am o problema cu el. Nu mai am sunet la el decat daca ii pun castile. Prima data am crezut ca ar putea fi difuzorul stricat dar atunci cand ma suna cineva are sonor, dar daca raspund nu se aude nimic. Stie cineva ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| bobik91 a răspuns:

In primul rand telefonul suna cand primesti un apel pentru ca nu pe acel difuzor suna ci pe cel din spate de sub camera. deci s-ar putea sa ai intr-adevar probleme cu difuzorul eu zic sa mergi cu el la un service. nu ai ce umbla la setari pentru ca acele setari sunt pentru profile cand suna telu. nu exista setare care sa opreasca difuzorul in care auzi persoana de la "capatul firului"
iar aici gasesti cele mai bune tonuri de apel pentru telu tau :) http://tonuri-apel.com

Răspuns utilizator avertizat