| Ştefan_Florin_Balaci_2002 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy A5 2016 si mi se incalzeste des. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se incalzeste si daca sta pe masa fara sa il folosesti ore intregi? Toate se incalzesc cand sunt solicitate la jocuri, internet.

| Horologer a răspuns:

Daca scrii pe google Samsung Galaxy A5 overheating vei vedea ca multi au problema asta.Si din cate am vazut la multi incep sa nu le mai mearga Wi-fi-ul/bluetooth iar bateria moare.Deci daca l-ai achizitionat din magazin, returneaza'l si cumpara altul.Ar trebui sa citesti niste review-uri despre telefon si nu doar unul.Pentru ca uni tind sa isi scrie parerea despre telefon de la 2 saptamani de utilizare.

| Suman_Radu_1985 a răspuns (pentru Horologer):

Salut care ar fi motivul ca se încălzește și nu merge wifi si bluetooth mersi frumos asta rasp

| Florin_Darastean_1993 a răspuns:

Limiteaza-i utilizarea procesorului din bara de sus de la economisire energie, in mod normal toate se incalzesc tare cand sunt utilizate mai ales in jocuri sau utilizarea internetului

| Thorin47 a răspuns:

Este normal sa faca asta daca stai pe el ceva timp. Nu ar trebui sa ii faci nimic.