| SoulPain a întrebat:

Am un Samsung galaxy j5 2016 si ma zgarie la creier sunetul ce as putea sa fac? in afara sa iau o noua placa de sunet sau o boxa portabila

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Ceea ce trebuie facut cel putin o data pe an la telefoane, tablete si laptopuri este curatarea acestora! În interiorul acestora se depozitează praf si piele moartă, ceea ce poate incetinii sau afecta anumite functii precum sunetul, touch-ul etc.Meriti"a doua sansa"

6 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Placă de sunet?
Şi cum se instalează acea "placă"de sunet pe telefon?
Iluminează-mă şi pe mine!, asta ar fi o premieră.

| SoulPain explică (pentru mudokins78):

No hate laughing

| mudokins78 a răspuns (pentru SoulPain):

Nu există placă de sunet pe telefoane! E doar un cip, atât, şi ăla e lipit pe placa de bază! Cum credeai că schimbi un cip? Cu feonul?
E cum a spus a2sansa, difuzorul are ceva murdarie pe el.

| SonicAndrei a răspuns:

Placa lui de sunet e bună şi nu o poți schimba. De vină pentru sunetul de slabă calitate e difuzorul. Poți folosi căşti sau, cum spuneai tu, o boxă portabilă de calitate (subliniez DE CALITATE).

| Allessss0033 a răspuns:

Ce sunet? Si eu am j5

| SoulPain explică (pentru Allessss0033):

Difuzorul se aude rau de tot