| Uby_Vlad_1995 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s i9070 si nu il detecteaza calculatorul doar arata ca incarca am bagat odin, drivere, am incercat win7, 8, xp...in zadar nu il detecteaza ce poate avea? funda

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Foloseste alt cablu. eu am avut un s3 ce avea cablu original, il foloseam ca sa il incarc, insa cand il conectam la pc, unde automat il conecta, nu mai functiona. a fost suficient sa il schimb. incearca. cine poate stii?
si daca nu, instaleaza Kies din pagina Samsung. asa ar trebui sa il sincronizezi cu pc.

| SasNetRomania a răspuns:

Nu ai nevoie de ODIN.
nici de drivere.
NICI KIES.
Ai nevoie de un sistem de operare bun, si conexiune la net sa isi faca singurel setariile.
schimba portul usb.
schimba cablul.
stinge si aprinde telefonul
daca nici asa nu merge incarca la alt pc sau dai resetare din fabrica la telefon.

| hypentakill a răspuns:

Developer options> usb debugging
Ca sa intrii in developer options apesi pe about phone > build number pana cand iti spune ca esti dezvoltator