| GreenLemon a întrebat:

Am un Samsung GT-S5260 si o cartela Orange PrePay in el.Azi cand am incercat sa trimit un mesaj imi scria,, Service not avaible"(Serviciul nu esti disponibil).Ce pot face avand in vedere ca si surorii mele i s-a intamplat acelasi lucru? Ea s-a dus la un magazin Orange si si-a schimbat cartela, platind bineinteles.Nu ar fi normal ca cei de la magazin sa imi dea o cartela cu aceeasi optiune si cu ce aveam inainte pe ea?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Verifica setarile serviciului mesaje scrise. Ai toate detaliile aici http://www.orange.ro/services/sms-ro.html. Daca nu reusesti, te asteptam intr-unul din magazinele noastre, unde te poate ajuta un Phone Expert sau ne poti suna la numarul 484 (tarif 0, 6545 euro/apel-TVA inclus) si verificam impreuna.
De asemenea, colegii mei iti vor putea spune daca SIM-ul PrePay este defect si este cazul sa faci o inlocuire a acestuia. Schimbarea este gratuita daca ai mai mult de doi ani in retea.
O zi buna,
Orange Helpers

1 răspuns:
| ionutzz01 a răspuns:

Deci mergi la Orange si ii spui ca nu iti merge. in mod normal iti da alta noua cu acelasi nr si aceeasi optiune big grin