| curious01 a întrebat:

Am un Samsung s6 edge, si si-a facut singur resetare, si am pierdut cateva mii de poze si alte date, i s-a mai intamplat cuiva? le mai pot recupera?
(back-up-ul nu era activat)

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca - presupun - pozele au fost pe card-ul de memorie, o mare parte se poate recupera din ele.
Dar cu cat este mai mult folosit card-ul, sansele scad.

Scoate card-ul de memorie din telefon, baga-l intr-un cititor de card-uri, iar cu u program de recuperare (iti recomand programul Recuva) poti incerca scanarea si recuperarea pozelor inca utilizabile.

| Daniel9988 a răspuns:

Daca nu ai avut back-up-ul activat, este ca si cum ai fi sters o pata de pe blugi.Nu o mai gasesti decat daca o faci din nou, la fel cum ai facut-o si pe cealalta.

| Nume2 a răspuns:

Am acelasi telefon, n-am patit iar tu esti primul la care aud asa ceva. Din pacate, sunt pierdute sad

| DanyUzZy a răspuns:

R.I.P pozele lui curios01 (nu le mai poți recupera)