| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung s7, problema este la poze, cand fac o poza, se vede foarte clar si frumos, si in momentul care o pun pe FB deja nu mai e asa clara, para nu mai sunt asa multi pixeli, cum as-i putea rezolva?

Răspuns Câştigător
| Jager a răspuns:

Vezi ca Facebook ul are o setare a calitatii fotografiilor in setari. Alege sa ti uploadeze hd!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

De cand stai tu pe Facebuci, nu ai mai aflat ca pozele se redimensioneaza automat, implicit le scade calitatea?
Spatiul ala pe servere crezi ca e moca?

| Daryus3k2 a răspuns (pentru K0sti):

Scuze ca raspund dupa o luna, stiu ca le redimensioneaza, dar unii au pozele foarte clare, mai ales vedetele de pe FB care folosesc S7.

| K0sti a răspuns (pentru Daryus3k2):

Mai e pana sa ajungi vedeta...

| untu a răspuns:

Ia sa va vad poza! Puteti sa-mi aratati poza la privat? Poate cand v-ati facut poza trebuie sa se fi miscat telefonul! Cand face o poza clara trebuie sa va tineti telefonul fix nemiscat sau poate ca problema e de la lentila de pe telefon, trebuie sters bine cu o servetel de cativea.

| Rommeo a răspuns:

Facebook-ul editeaza, redimensioneaza si comprima orice poza si videoclip. Asta se stie demult.

| CIoniix a răspuns:

1.Vezi la setarile camerei telefonului, vezi la cati megapixeli e pus, daca e pus la maxim e bine, daca nu pune-l tu.
2. Poate ca decupezi pozele destul de mult, ceea ce face ca calitatea sa scada destul de mult. Sper ca te-am ajutat.