| Kakarotto2016 a întrebat:

Am un Samsung TV si nu suporta Audio DTS. Credeti ca daca mi-as lua un soundbar care suporta si poate decodeaza DTS ar merge?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de TV-ul tau, ce semnal scoate la iesirea de sunet.
Unele firme /modele scot semnalul audio complex pe iesirea audio (cu fibra optica) altele nu.
Daca modelul tau de televizor scoate semnalul audio complex, atunci este posibila decodarea externa, alfel nu.
Citeste manualul utilizatorului si help-ul televizorului pentru informatii in acest sens.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu avem cum sa stim, trebuie sa mergi cu modelul televizorului cand cumperi soundbarul, uita te in cartea lui tehnica sau intreaba la media galaxy pe cineva de acolo ei stiu ce modele de soundbar se potrivesc cel mai bine cu televizorul tau.

| Kakarotto2016 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Toate Televizoarele din 2018 pana in prezent nu mai au in televizor DTS si XVID.

| Panamax a răspuns:

Dts iti trebuie doar daca descarci filme de pe internet.Merge sa cumperi si un soundbar cu dts.Se poate conecta bluetooth sau cu cablu optic