| CojocaruMarius240519 a întrebat:

Am un singur modem in casa si imi mai trebuie 1, daca ii sun pe aia de la digi vin si imi monteaza inca 1?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru 4 terminale prin cablu iti este suficient 1 router, iar cablurile de iesire (UTP) pot avea lungime chiar si de 30-40m.
Cu wi-fi este alta problema: raza de actiune a unui router wi-fi este destul de mica (din cauza peretilor si altor obstacole, caz in care trebuie montat un repetor wi-fi (sau chiar mai multe.
Suna la cei de la Digi si spune ca vrei sa ti se instaleze noi terminale. Ei vor veni la fata locului si iti vor spune variantele, dupa care se poate modifica instalatia, chiar de ei (contra un cost minim, care se va pune pe factura urmatoare). Si eu am suplimentat reteaua interna, iar pretul a fost foarte rezonabil.

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu ii intrebi pe ei?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu am un singur router pentru doua calculatoare in camere diferite, dar legatura este prin cablu. Nu am cerut nimanui nici o aprobare. Este adevarat ca nu sunt la DIGI. Si mai am si 4 TV.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca faci inca un abonament, or sa vina cu mult drag

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta wifi repeater

| Adrian5575 a răspuns:

O sa vina daca ii suni, dar trebuie sa iti cumperi tu inca un router, nu iti dau ei. Mergi la magazin sau intra pe internet si cumpara unul de la tplink.

| CojocaruMarius240519 explică:

Pai am router, trebuie sa imi fac abonament? Nu neaparat ca am nevoie de altul dar trebuie sa il mut in alta camera si nu ajunge