| anonim_4396 a întrebat:

Am un sistem audio Philips si are 2 iesiri (boxe+subwoofer), iar la calculator am o singura intrare. Cum pot conecta si boxele si subwooferul la laptop?

1 răspuns:
| Lseparatio a răspuns:

E simplu mufa de casti a laptopului o conectezi la mufa de microfon ori : in audio/in signal a sistemului audio. Boxele+subwoofer-ul le lasi conectate la sistemul audio asa cum sunt conectate in mod normal. Deci practic semnalul audio de la mufa de casti a laptop-ului e amplificat de sistemul audio si e trimis la incintele audio. Oricate ai. nu poti conecta boxele direct la laptop pentru. ca au nevoie de amplificare si chiar daca le conectezi se va auzi foarte incet. E obligat ca semnalul sa fie amplificat de sistemul audio. Cauta mufa unde poti introduce acel semnal audio in sistemul audia astfel ca el sa il amplifice si sa il dea amplificat la iesirile normale ale boxelor. Sper ca am fost destul de explicit. Bafta.