| katy95 a întrebat:

Am un sistem genius 5.1 iar de curand am achizitionat o statie (amplificator sunet Sony) si vreau sa conectez sistemul la ea. o singura problema am: pentru a conecta subwooferul la statie cu celelalte boxe trebuie sa il pun pe direct fara sa il mai bag in priza. ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| TaZManik a răspuns:

Conectezi 2 fire in subwoofer si renunti la cablul de alimentare priza 220 w

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Sa iei firele de pe difuzoarele sistemului si sa le conectezi la iesirea amplificatorului. Fii atent ce putere are amplificatorul si la cat rezista difuzoarele. Oricum boxele sistemului au fost concepute sa aiba randament optim cu amplificatoarele din subwofwer iar cea ce vrei sa faci tu e o improvizatie pentru care nu as garanta ca randament si calitate( a sunetului).

| katy95 explică:

Pana aici stiu, intrebarea mea este cum conectez la statie subwooferul direct fara sa il mai bag in priza

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru katy95):

Vezi ca o sa arzi finalii din statie acel subwoofer nu este doar un simplu difuzor, el are si transformator de rețea cine ti a zis sa i tai cablul de retea si sa conecezi subwooferul in statie cred ca nu sie ca o se se prăjeasca in scurt imp finalii din statie, citi wati si cîti ohmi are acel subwofer si cit are statia?