| Ifrim_Mihai_1998 a întrebat:

Am un sistem Logitech z623 si nu se aude boxa stanga, iar inainte sa am acest sistem aveam niste boxe de la davio, si nici la acelea nu se auzea boxa stanga, problema este de la placa de baza?

Răspuns Câştigător
| One25 a răspuns:

Scoate mufa jack, aceasta are 3 contacte, cel din varf e canalul stanga, inelul intermediar este dreapta iar partea dinspre cablu e masa. Atingand cu mana inelul din mijloc ar trebui sa auzi un bazait in boxa dreapta. Daca aceasta se intampla, incearca sa atingi varful jack-ului, Se aude ceva in boxa stanga? Daca da, atunci problema e de la sursa, daca nu, e de la boxa.

| Ifrim_Mihai_1998 explică (pentru One25):

Am bagat mufa de la sistem in telefon si se aude boxa stanga, dar nu scoate bine telefonul muzica de aceea il las la calculator

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

E o problema "comuna" la z623 https://community.logitech.com/......eaker-dead mai multi au avut ideea asta de problema. Incearca si cu niste casti, leaga sistemul la alta sursa, daca face la fel e clar ca e sistemul. Daca nu, incearca si daca ai audio in fata, si porturile legate pe placa de baza, ar trebui sa utilizeze alt codec, sa vezi daca iti functioneaza asa.

| Ifrim_Mihai_1998 explică (pentru CM7YRE):

Am bagat mufa de la sistem la telefon si se aude, dar nu scoate musica bine telefonul de aceea il las la calculator