| Rombix a întrebat:

Am un smartphone Huawei Y5II si am bagat card de memorie de 14-15 GB si nu il vede sau mai bine zis la stocare apare ca il am, ca mai am liber 14 gb dar cand sa instalez o aplicatie sau un joc de pe google play, imi zice ca nu am spatiu deloc desi eu am.E setat la descarcare pe card sd.De ce nu il vede? De ce imi zice ca nu mai are loc desi are? Ce sa fac sa rezolv problema? Ajutor.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

De obice aplicatiile (inclusiv jocuri) pe anumite modele de telefoane mai low end, se instaleaza automat in memoria telefonului.
Le poti muta insa pe cardul SD manual. (de acolo de unde dezinstalezi aplicatia/jocul).
Depinde de modelul telefonului.
Eu am tot Huawei si merge automat.