| Alina_Inna_1991 a întrebat:

Am un Sony vaio din acela cu cd-rom extern. nu stiu ce are de nu mai merge. atunci cand il pornesc imi cere modul in care sa il pornesc iar cand incepe sa se incarce windows_ul se face ecranul albastru imi apare cv scris pe el timp de cateva secunde apoi se restarteaza si se inacarca si imi apare din nou acelasi lucru. treaba este k nici cd-rom_ul nu mai merge. nu se mai aprinde butonul power. CE ARE? CINE MA POATE AJUTA DAU FUNDITA.

Răspuns Câştigător
| CoxOno a răspuns:

In mod sigur ai partitie de recovery (daca nu cumva ai sters-o). Foloseste-o. Tasta F10 la boot sau, daca ajungi la fereastra de erpair ii dai sa-ti aduca "jucaria" la starea initiala (din fabrica) - aceasta optiune va accesa partitia de recovery si va reinstala sistemul de operare.
Daca nu incearca sa reinstalezi un alt windows de pe un stick

2 răspunsuri:
| alinike2 a răspuns:

Ai pierdut câteva fişiere esenţiale vorbeşte cu cineva care ştie să îţi refacă windowsul sau reinstaleazal

| Boramet_Ender_1990 a răspuns:

E problema de hardware. CD-ROM ul extern creaza un memory dump in sistem.