| Squishy a întrebat:

Am un stick cu windows 8 pro dar nu stiu sa il instalez.
Pe f2 intru in bios. Asta stiu dar de aici nu stiu ce sa ii mai fac. Vreau sa boot-ez windows-ul de pe stick repet. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Cauti Boot Devices - si setezi ca First Boot Device stick-ul cu windows.

| Squishy explică (pentru Intruder19):

Asta nu stiu sa fac. Ma uitai ceva timp prin bios dar nu gasi big grin
Pot pune niste poze cu ce e pe acolo, daca vrei.

| Intruder19 a răspuns (pentru Squishy):

Pune niste poze poate pot sa te ajut

| Squishy explică (pentru Intruder19):

Le pun maine, acum sunt obosit.

| Squishy explică (pentru Intruder19):

Am gasit un tutorial pe youtube dar mersi oricum. Nu am uitat de fundita big grin
Din am modificat cate ceva prin bios si a mers big grin daca ma pui sa fac iar nu mai stiu laughing)

6 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Ai făcut stick-ul bootabil?

| Squishy explică (pentru Iunix):

Da. A mai instalat cineva windowsul de pe el. E bootabil.