| Skadreddy a întrebat:

Am un stick de memorie protejat la scriere. Cum dezactivez protectia?! Adica, nu pot sa pun nimic, absolut nimic pe el. sad Tin sa specific ca nu eu am pus protectia la scriere.

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Asa cum au spus si ceilalti membri TPU care au scris inaintea mea, verifica daca nu are o protectie mecanica (un comutator sau un buton). Daca nu, singura solutie este sa salvezi pe hard-disk datele de pe stick, formatezi stick-ul (iti recomand HP Removable Format Tool) si apoi copiezi inapoi datele, daca e necesar. Succes!

| vader a răspuns:

Sunt unele care au un comutator pe ele on/off pentru a proteja sau nu la scriere/ formatare. Ai incercat sa il formatezi?

| Zmantana a răspuns:

Uita-te putin la stikul tau sa vezi daca nu are vreun buton micut, daca are schimba-i pozitia de pe lock, that should do itwinking

| Skadreddy explică:

Nu, nu are niciun buton pe nicăieri. Căutasem atentă... În orice caz, mulţumesc :*.