| gaby140 a întrebat:

Am un stick USB 3.1 Kingston. Pe laptop (Acer es1-512) am USB 3.1 dar niciodata nu depaseste viteza de scriere/copiere mai mare de 16 mb/sec. Pe calculatorul desktop nu am USB 3.1 dar mereu atinge 35 mb/sec. De ce se intampla asta si ce pot face? Precizez ca pe ambele am Windows 10 la zi, activat si driverele la zi.

1 răspuns:
| Gentlemans a răspuns:

Poate usb-urile de la laptop sunt 2.0 si probabil din cauza asta merge le viteaza aia.