| anonim_4396 a întrebat:

Am un stick USB cu MS Office 2007 pe el. Stick-ul a fost folosit pe un PC plin cu viruși. Aș vrea să trec doar fișierele ce țin de program pe un alt stick, curat, ajutându-mă de laptopul meu cu Linux. Ceva idei?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Îl conectezi la pc și fără să îl deschizi il scanezi cu un antivirus bun.

| Eugen80 a răspuns:

Daca nu-l verifici cu un antivirus e clar ca e virusat.

| anonim_4396 explică (pentru Eugen80):

Stick-ul e virusat și el acum 100% pentru ca PC-ul era virusat de ani de zile și nu a avut antivirus. În Win10 nici nu-mi dădea voie să deschid conținutul stickului pentru că zicea că e infestat.