| Alexis7591 a întrebat:

Am un stick USB de 32 GO, dar nu pot pune mai mult de 6 filme pe el, cu toate ca am destul spatiu liber. Imi apare asa: 22, 9 GO Liber din 31, 1 GO. Oare de ce? Ce ar trebui sa fac?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti da eroare la copiere, cand vrei sa pui mai mult pe stick?
Ce mesaj apare?

| Alexis7591 explică (pentru Bula):

Nu-mi apare nici un mesaj. Deci se copiaza si dupa aceea folderul gol.

| danutzu96 a răspuns (pentru Alexis7591):

Ia Hdd tune si dai un error scan si posteaza rezultatul aici.

| gelu1970 a răspuns:

Formateaza stick in NTFS si o sa poti.

| danutzu96 a răspuns:

Ce firma e stik-ul? Exista si Fake capacity, o modificare adusa firmware-ului dispozitivului ce pacaleste sistemul de operare ca el are o dimensiune mai mare. Cand se atinge dimensiunea reala, sistemul da o eroare. Chinezii sunt cei mai tari la facut din astea.

| octav005 a răspuns:

Formatezi stickul in exFAT. nu in NTSF. pentru ca exista riscul sa iti pierzi stickul,

Răspuns utilizator avertizat
| apocaliptic77 a răspuns:

Depinde si de marimea filmelor. daca suspectezi stick-ul se fisiere nesterse de pe el, urmareste asta; https://www.youtube.com/watch?v=vLPrmqtqfzM

| addya a răspuns:

Incearca sa il reformatezi bagi stickul da\i click dreapta apoi pe proprietati si formatare

| Alexis7591 explică (pentru addya):

Am formatat de n ori si tot aceeasi poveste