| Narcis2015 a întrebat:

Am un stick usb de 4GB in format FAT32, ca sa instalez windows 7 pe el trebuie sa fie in format NTFS?
Daca da, cum fac sa fie in format NTFS?

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Iti trebuie un program ca sa iti booteze dupa usb, se numeste RUFUS. il descarci dupa net, bagi usb in PC, deschizi RUFUS. si acolo poti alege ori format NTSF ori FAT32, apoi bagi fisierul windows sa fie imagine ISO.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-l in usb, il gasesti in my computer, dai click dreapta pe el si apoi format.in fereastra ce se deschide, alegi NTFS si dai start.
A doua varianta, in cazul in care vrei sa faci stick boot-abil cu iwndows 7 este sa descarci programul Rufus. Atentie, windwosul trebuie sa fe in format iso, imagine iso.Deschizi programul Rufus si urmezi fiecare pas de acolo.Chiar daca stick-ul nu e in format NTFS, vei ajunge lla un pas anume unde ti-l formateaza automat.

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=_PIZToGxKc8

Uite aici ca si pe mine m-a ajutat