| Florin458 a întrebat:

Am un tabel in Microsoft Excel, doar ca are casutele colorate cu galben si verde.Cum pot scoate aceste culori,astfel incat, atunci cand il scot la imprimanta sa fie alb-negru?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ori setări la tipărire - nuanțe de gri

ori schimbi fundalul celulelor (click dr - formatare - umplere - fără culoare)

3 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Umbla in setarile imprimantei, vezi ca ai optiunea color sau alb-negru.
As avea o sugestie. Daca e musai alb -negru, no comment. Dar daca e pentru a economisi culori, e gresit. E mai bine sa copiezi colorat ca sa consum egal toate culorile, altfel negrul se va termina rapid iar celelalte vor deveni inutile.

| Florin458 explică (pentru FreddieM):

Nu e vorba de economisire, era vorba ca tabelul era colorat foarte urat si era vorba de o lucrare de managment.
Am rezolvat intre timp!

| FreddieM a răspuns (pentru Florin458):

Scuze, mi-am dat seama ulterior ca sugestia mea e nefolositare si in plus. Scuze iar, o seara buna.