| MDX a întrebat:

Am un telefon cu android respectiv Samsung Galaxy Fit. Eu daca bag aplicatii pe telefon se consuma bateria mai repede sau n-are treaba daca nu le las pornite? pana marti cand am bagat opera, messenger si inca o aplicatie pe el telefonul ma tinea 3 zile acum ma tine doar o zi.

3 răspunsuri:
| 4ndr3i a răspuns:

Fii sigur ca aplicatiile care ruleaza pe telefon iti consuma foarte mult din baterie.Chiar si Wi-fi daca l lasi activat si el consuma din baterie.

In concluzie aplicatiile iti consuma mult din baterie. Sfatul meu (si cred ca stii si tu)sa ti inchizi aplicatiile atunci cand nu te mai joci pe telefon.

Bafta!

| MDX explică (pentru 4ndr3i):

Pai asta era oful meu ca am instalat niste aplicatii de pe market dar niciodata nu las nicio aplicatie pornita le opresc... si totusi mananca bateria repede de la 3 zile sa ajunga sa ma tina doar o zi asa dintr-odata. e ceva dubios.

| 4ndr3i a răspuns (pentru MDX):

Man asa sunt telefoanele de azi cu android:cu cat sunt mai performante cu atat se duce bateria mai repede.si la mine tinea tot cam 3 zile, dar acum tine o zi.asta e il am de 2 ani si sunt multumit de el.

Bafta!