| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon cu sistem de operare Android. Pe el am instalată aplicaţia WhatsApp. Vreau să-mi cumpăr un iPhone. Întrebarea este: Cum fac ca pe viitorul telefon să am WhatsApp, cu numărul de acum şi să-mi păstrez conversaţiile?

3 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Folosesti aceeasi cartela, iar ca sa iti raman conversatiile intri in setari-setari de conversatie-creati o copie a mesajelor

| AnneHaHa a răspuns:

Pai este foarte simplu. Instalezi aplicatia, iar cand iti va cere sa scrii numarul, il scrii pe acelasi. Pentru a pastra conversatiile intri la setari si gasesti acolo.

| Demeter_Daniel_2000 a răspuns:

Da exact cum a zis annaaamaria
numai inainte de ttoate va treuii sa iti descarci aplicatia whatsapp cu un cont de icloud