| claudiu12_9253 a întrebat:

Am un telefon gigaset al140 si l-am gasit intr-o zi scriind "Inregistrare" si nu pot suna. Cum pot rezolva aceasta problema? va rog respectos sa imi spuneti. Ofer funda pentru cel care ma ajuta in rezolvarea acestei probleme.

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

La Gigaset exista un mic secret! Mufa de alimentare cu energie electica trebuie ridicata un pic si blocata sub acea,, gheara" de fixare din material plastic negru AFLATA PE BAZA! acesta nu permite ca mufa sa iasa, baza sa ramana fara curent si receptorul sa afiseze,, inregisrare "! Asadar, in primul rand trebuie sa te asiguri ca baza are curent (eventual verifica si priza). Daca toate sunt in regula, si tot apare mesajul "Inregistrare", verifica daca sunt setate ora si data. Dar de regula mesajul ala apare cand baza nu are curent. Succes!