| winer98 a întrebat:

Am un telefon Huawei u8150 si ca sa fac poze tresa am card.Am sistem de operare android froyo.Dar am memorie interna 146 mine libera dar nu ma jocuri de pe google play pot sa instalez melodii sau poze zice ca trebuie sa am card.Pot pune muzica si pe memoria aia interna dau funda?

Răspuns Câştigător
| Oaki a răspuns:

Am mai auzit de problema aceasta..probabil acea memorie pe care o ai libera poate fi folosita doar pentru aplicatii sau jocuri, cel mai bine ar fi sa iti cumperi un card, cu 20 -3 de lei iti iei unul de 2-3 gb.

5 răspunsuri:
| adriang95 a răspuns:

Nu se pot pune melodii/poze în memoria internă. Pur și simplu nu îți permite sistemul de operare. Singura soluție este un card MicroSD. Poți găsi carduri și la 20 de lei

| winer98 explică (pentru adriang95):

Daca nu atunci un Samsung salaxy s3 care are 64 gb memorie interna ii foloseste doar pentru aplicatii.pentruce mai are 64 gb

| adriang95 a răspuns:

Este o diferență între memoria ROM și memoria flash. Memoria flash este văzută în orice file explorer ca fiind un card separat, în timp ce memoria internă este blocată, deci nu prea o poți modifica decât dacă îi faci root, dar și așa nu poți pune muzică sau poze acolo ca să le poți accesa ușor.

| Gavriliu_Alin-Adrian_1990 a răspuns:

Depinde eu am Galaxy fit tot cu Froyo si poti sa pui muzica pe intern din setari.

| winer98 explică (pentru Gavriliu_Alin-Adrian_1990):

Zimi si mie cum ai facut setarile.Ter rog dau funda