| Anonimul8297 a întrebat:

Am un telefon LG KS360. Ieri am cumparat de la un prieten un card MicroSD de 2 GB. Cardul a fost folosit intr-un MP3. L-am pus in telefon si nu-l citeste. Am incercat sa-l formatez din telefon, imi dadea eroare. Am incercat sa-l formatez din calculator, dar calculatorul nu vede nici un card in telefon(de fapt vede un card, dar care are 0 Bytes, si care nu pot sa il formatez). Ce pot face ca sa imi functioneze?

Răspuns Câştigător
| addflo a răspuns:

Incearca sa-l formatezi intai intr-un calculator. Apoi incearca din nou pe telefon. Asigura-te ca si telefonul suporta card de 2gb.

3 răspunsuri:
| ed23tm a răspuns:

Nu mai este bun...
un card daca il folosesti la telefon trebuie, sa il folosesti nou, nu sa il bagi in tot felul de aparate.
De multe orui exista probleme de compatibilitate.depinde ce fel de card este.

| primaru a răspuns:

Nu mai ai ce sa faci mai bine aruncal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si eu tot ieri l-am luat si vreau sa stiu ce card suporta?
te ajutam daca stiam ceva despre el