| valeria4u a întrebat:

Am un telefon LG-T310 si nu stiu ce se intampla cu el. sad
Nu merge de nici un fel sa dau mesaje si cand incerc scrie "Trimiterea mesajului a fost esuata", chiar daca am mesaje in Vodafone, Cosmote, Orange etc.
Nici macar mesaje din alea cu "Suna-ma" nu pot sa trimit. Eu introduc un numar de telefon de forma 07xxxxxxxx si nu merge sad
Ce se intampla si cum pot remedia situatia?
Funda happy pentru raspunsul care sa ma ajute :*

4 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Vezi daca e corect numarul centrul de mesaje. intri la setari sms si gasesti acolo, numerele difere in fuctie de retea. Poti incerca sa mai stergi si mesaje din memorie.

| slalomprintrecretini a răspuns:

Ai umblat sau alt cineva la modul de retea.
E simplu de refacut si nu te speria.
Funda?

| valeria4u explică (pentru slalomprintrecretini):

Si acest "simplu" la ce se refera? Cum pot sa il fac? De cand l-a cumparat face asa... sad

| eucumine010 a răspuns (pentru valeria4u):

Intri la settings>> network si alegi de acolo utms/3g/dualmode/gsm etc nu stiu exact ce optiuni are telefonul tau. Dar sunt sigur ca nu e de acolo. Ti-am spus verifica numarul centrului de mesaje in sms>>setings>> pentru cosmote este + 40766000510, pentru Orange este +40744946000 iar pentru Vodafone (pentru abonamente +40722 00 40 00) (pentru cartele +40722 00 6000 )