| Nikollee a întrebat:

Am un telefon mobil htc touch screen si de cateva zile nu mai merge ecranul tactil [cand apas pe ecran numai primeste comanda de niciun fel]
ce ar putea fii?

6 răspunsuri:
| SentimenteColorate a răspuns:

Si eu am avut problema asta du-te si reparal succes

| hax0r a răspuns:

Aids

| sensesDelight a răspuns:

Depinde, de obicei dacă îl scapi în pietriș, nisip, sau chestii de genul ăsta, touchscreenul se strică. Scrie și pe cartea telefonului. Acum nu știu ce s-a întâmplat cu telefonul dar e clar că ai touchscreenul stricat. Du-te și întreabă la magazinul de unde ți l-ai cumpărat de persoane care să-l repare, numai că reparația asta costă foarte mult. Am pățit-o și eu cu un telefon, mi s-a stricat clăpița. Și am dat 7 mil. pe o clăpiță nouă, și după aia iar a căzut. Așa că nu te sfătuiesc să-ți pui baza în ăștia, mai ales că bagă prețuri exagerate pentru niște sevicii care lasă de dorit (să nu spun altceva).

Dacă nu găsești o metodă mai eficientă, ai putea să-ți iei alt telefon pe abonament decât să dai atâta pe un amărât de display. ^.^ Baftă!

| Rihanna a răspuns:

S'a stricat touch screen'ul. am opatit si eu asa si l'am dus la sevice. m'a costat 150 ron un touch nou

| kittycat_9803 a răspuns:

Depinde daca are ecran rezistiv sau capacitiv... eu am HTC hd2 si n-am avut nicio problema de niciun fel cu el. daca nu-si revine du-l la service.

| Elly007 a răspuns:

Cred ca s-a stricat display-ul. Du-te la Orange daca il mai ai in perioada de gratie sau undeva unde se repara telefoane thinking:d