| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon mobil Motorola Motoluxe XT615 si un router wirelles Ttrendnet TEW-651.Am facut setarile la router,am pus cablu,imi arat ca are semnal,am conectat telefonul la wirelles,imi arata ca este tefonu conectat, dau sa intru pe net sau pe mess si nimic ca si cum nu ar avea senal wirelles, cu toate ca este conectat.Va multumesc anticipat pentru ajutor si dau funda celui care ma ajuta sa conectez telefonul la internet prin router.

1 răspuns:
| GregHouse a răspuns:

Nu am telefon cu Wi-Fi, dar ma gandesc ca este posibil ca din setarile telefonului, acesta sa vrea sa se conecteze la Internet prin WAP sau ce folosesc ele cand folosesc Internet de la Orange, Vodafone, Cosmote big grin Ar trebui sa cauti la setarile de conexiune, dar nu sunt sigur ca este macar posibil ceea ce zic eu big grin