| allex_6955 a întrebat:

Am un telefon motorola wx395 si nu stiu cum sa aflu parola de blocare a telefonului big grin. ma puteti ajuta? thinking

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ia incearca astea :

Toate codurile se introduc in ecranul principal al telefonului (standby).
[] (pauza) inseamna sa tii apasata tasta * pana cand apare un mic patrat.

*#06# - cod IMEI
*7 - deblocare tastatura

[] [] [] 0 0 8 [] 1 [] - selectare linie telefonica, se poate folosi si pentru a scrie ceva sub numele operatorului
[] [] [] 1 0 5 [] 1 [] - adaugare agenda in meniul principal
[] [] [] 1 0 7 [] 1 [] - adaugare mesaje in meniul principal
[] [] [] 1 0 8 [] 1 [] - copiere agenda SIM
[] [] [] 1 0 1 [] 1 [] - frecventa meniului de cautare: lenta
[] [] [] 1 0 2 [] 1 [] - frecventa meniului de cautare: medie
[] [] [] 1 0 3 [] 1 [] - frecventa meniului de cautare: rapida
[] [] [] 1 1 9 [] 1 [] - activare EFR (Enhanced Full Rate)
[] [] [] # # # [] 1 [] - setari
[] [] [] 0 0 4 [] 1 [] - schimbare PIN
[] [] [] 0 0 5 [] 1 [] - deblocare folosind codul PUK

Pentru toate codurile, se poate inlocui ultima cifra cu 0 in loc de 1. In acest caz, functia care a fost activata, se va dezactiva.

Exista si alte coduri similare, pentru ca numarul din trei cifre din mijloc poate lua orice valoare intre 000 si 999. Aici am pus cele mai populare coduri.

Exista cateva coduri pentru a schimba frecventa GSM. Pentru asta, trebuie sa apesi 048263* rapid si vei ajunge intr-un meniu special. In sectiunea Opcode, introduci:
10*0*3 pentru GSM 900
10*0*4 pentru GSM 1800
10*0*5 pentru GSM 1900
10*0*6 pentru dual band GSM 900/1800
10*0*7 pentru dual band GSM 850/1900

| allex_6955 explică:

Ok sunt bune si astea, dar mie imi trebuie cod de blocare pentru tastatura la telefon.big grin

| allex_6955 explică:

Nu cred ca este pentru modelul acesta sick

| allex_6955 explică:

Nu cred ca este pentru modelul acesta thinking